Екологія починається з нас
Блог > Коментарі до замітки

Екологія питної води

Впровадження у виробництво найновіших досягнень науки і техніки, поява нових технологій, енергоджерел і матеріалів призвели до революційних змін у житті суспільства. Людство вступило в епоху науково-технічної революції, що посилило антропогенний вплив на природу. Цей вплив має суперечливий характер.

У ньому переплітаються позитивні й негативні явища. З одного боку, вдосконалення технологій і зростання виробництва сприяють більш повному задоволенню потреб людей, раціональному користуванню природними ресурсами, збільшенню виробництва продуктів харчування і т.ін. З іншого — забруднюється природне середовище, знищуються ліси, посилюється ерозія грунтів, випадають кислотні дощі, зменшується озоновий шар землі, погіршується стан здоров'я людей тощо.

Адже в середньому на 85% ми складаємося з води і за даними Всесвітньої Організації Охорони здоров'я більш 80% всіх захворювань людей пов'язані з неякісною, нечистою питною водою. Нашому тілу потрібна саме вода. Чай, кава, газована вода, соки не можуть її замінити. Навіть молоко – це не те ж саме, що вода. Молоко – їжа, і відноситися до нього потрібно як до їжі. Вода ж – основна складова людського тіла і якість споживаної води, як і повітря, – це ваше здоров'я і здоров'я ваших дітей.

Зараз стало популярним фільтрувати воду. Маса виробників і пропозицій. При багаторазовій фільтрації і частій (і навіть дуже частою) заміні елементів, що фільтрують, використанні системи зворотного осмосу – ми може і отримаємо бактеріологічно і хімічно чисту воду. А ось з фізичними властивостями води, з її структурою, тобто з пам'яттю – проблема. Це все «мертва», тобто не структурована вода.

Важливо пити багато води, в 3-4 разу більше, ніж хочеться - це нормалізує роботу всіх систем і органів. Вода здатна принести полегшення абсолютно при будь-якому захворюванні, вона може виступати в ролі рідких ліків. Проте вода, яка несе зцілення, може виявитися і небезпечною, якщо концентрація розчинених в ній хімічних речовин виявляється дуже високою. Так, наприклад, якщо природний фон забезпечує джерелу води підвищений вміст солей кальцію і магнію, то це може викликати склероз і гіпертонію.

Вживаючи воду, напевно, ніхто не замислюється, які мікрочастини в ній містяться. Понад усе для нас доступна вода, яка поступає в наші квартири з водопроводу. В давнину люди пили воду прямо з річок, і це не шкодило їх здоров'ю. Зараз ми таке собі дозволити не можемо. Окрім хлорки, за допомогою якої на станціях водоподготовки знезаражують ту, що пускається потім по зношених іржавих трубах мережі воду, в такій воді можуть міститися невідімиє неозброєним оком небезпечні для життєдіяльності людини продукти виробництва.

Жертвами брудної води в першу чергу стають діти. 6000 дітей країн третього світу у віці до 5 років, щороку вмирають через кишкові та інфекційні хвороби, викликані вживанням брудної води. Вода з-під крану містить свинець, важкі метали, нітрати й інші хімічні токсини. Діти до цих речовин сприйнятливі в 50 разів сильніше, ніж дорослі.

Якість питної води регламентується нормами Державного стандарту. Певна річ, існують країни з більш міцною економікою і фінансовими можливостями. Тож вони можуть дозволяти собі закладати до своїх cтандартів на питну воду більш жорсткі вимоги. Але і в цьому разі показники цих вимог не дуже – то відрізняються між собою. Адже йдеться про здоров’я мільйонів людей – споживачів питної водопровідної води.

«Сучасна схема підготовки і очищення води гарантує її високу якість. Весь технологічний ланцюг складається з функціональних вузлів, де вода проходить відповідні фази очистки.Тут все передбачено і організовано - від затримки можливих гілок чи уламків дерев, що пливуть рікою, аж до знезаражування води хлором чи озонуванням, як це є на Дніпровській водопровідній станції. Водний потік не може ніяким чином обминути жодної технологічної позиції. Вцілому, технологія очистки перш за все передбачає вилучення біологічних чинників, розчинених і нерозчинених хімічних сполук, далі йде стадія відстоювання та фільтрування. На кінцевому етапі вода проходить стадію знезаражування і надходить у водорозподільчу мережу міста.» говорив Валерій Оленченко, головний інженер Деснянської водопровідної станції.

середа, 07.04.2010, stina
Останні замітки

Специализированная
выставка-ярмарка “MasterHands”
Здоров’я. Довголіття. НаціяІНСТИТУТ ТУРИЗМУ
счетчик посещений